Deň melanómu 2018

 

V týždni od 4. 6. 2018 do 8. 6. 2018 sa na Dermatovenerologickej ambulancii FNsP Nové Zámky konalo bezplatné preventívne vyšetrovanie znamienok pri príležitosti Dňa melanómu. Počas týždňa bolo vyšetrených 359 ľudí. O akcii sa dozvedeli z vyvysených plagátov a z miestnych novín Castrum Novum, za čo redaktorom dvojtýždenníka veľmi pekne ďakujeme.

Približne u šestiny vyšetrených sa na tele našli dysplastické znamienka. Zachytilo sa niekoľko aktinických keratóz a zopár bazaliómov. Bolo vyjadrené podozrenie iba na 1 melanóm.

Sme radi, že sme zistili, že sa ľudia chránia pred slnkom pomocou opaľovacieho krému alebo oblečenia a cielenému nadmernému slneniu sa vyhýbajú. Na kontrolu znamienok prišla predovšetkým stredná a staršia generácia, prevažovali znova ženy. Veková kategória do 30 rokov bola tak ako po minulé roky zastúpená v oveľa menšom počte. Detí prišlo iba zopár.

Tí, ktorí akciu nestihli, môžu prísť na preventívne vyšetrenie znamienok kedykoľvek počas roka a to ku ktorémukoľvek kožnému lekárovi.

Tešíme sa na Vás pri rovnakej akcii opäť o rok!


Dermatovenerologická ambulancia
Dermatovenerologické oddelenie


[created by Szenczi & Sloboda]
webmaster: webadmin@nspnz.sk