Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

PEDIATRICKÁ KLINIKA

Veľké prekvapenie

PEDIATRICKÁ KLINIKA

Veľké prekvapenieTELEFÓNNY KONTAKT


PRIMÁR

MUDr. Vlasta Haramiová
Telefón (1): 035 / 691 2261
Telefón (2): 035 / 691 2780
E-mail: vlasta.haramiova@nspnz.sk


VEDÚCA SESTRA

Mgr. Martina Dragúňová
Telefón: 035 / 691 2815
E-mail: martina.dragunova@nspnz.sk


TEL. ZOZNAM ODDELENIA


PRÍZEMIE V BUDOVE PEDIATRICKEJ KLINIKY
SPOJILI SVOJE SILY A DETIČKÁM PRIPRAVILI VEĽKÉ PREKVAPENIE

Pediatrická klinika FNsP Nové Zámky  5. 3. 2020

Partia nadšencov zo slovenského LEGO fanklubu s názvom TatraLUG sa zapojila do medzinárodnej charitatívnej akcie, ktorú pripravila anglická organizácia Fairy Bricks. Táto organizácia každoročne za peniaze vyzbierané od sponzorov daruje nové lego stavebnice pre pacientov do desiatok detských nemocníc a hospicov vo Veľkej Británii. Časť daru smeruje aj do zahraničia, kde sú lokálnymi partnermi aktívne fanúšikovské komunity oficiálne registrované u firmy LEGO ako je napríklad TatraLUG. „Samozrejme záujem je veľký. Tu treba vyzdvihnúť aktivitu našich členov žijúcich a pochádzajúcich z Nových Zámkov, ktorí promptne zabezpečili podklady a komunikáciu s nemocnicou. Takto sme poslali žiadosť medzi prvými a ako vidieť, podarilo sa,” dodal Matej Pukančík LEGO Ambasádor za slovenský LEGO fanklub TatraLUG.

Detičkám hospitalizáciu na pediatrickej klinike tak budú spríjemňovať nové stavebnice rôzneho typu a v dostatočnom množstve pre všetkých. Od tých pre najmenších, začínajúcich s veľkými kockami Duplo, až po starších a náročnejších fanúšikov tejto populárnej stavebnice, ktorých isto zaujmú kúsky inšpirované filmami či hrami. Samotný poskytovateľ stavebníc, charitatívna organizácia Fairy Bricks, má pritom jednoduchú podmienku „všetky stavebnice musia byť použité pre deti” a ďalej to nechávajú na personál obdarovaného zariadenia, lebo vedia, že len ten pozná najlepšie potreby svojich pacientov a nechcú ich viac obmedzovať ďalšími pravidlami.  Za rýchlo zvládnuté odovzdanie a pekné fotografie už poslali aj poďakovanie TatraLUGu a všetkým zúčastneným.logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021