Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

GYNEKOLOGICKO-PÔRODNÍCKA KLINIKA

Poučenie na zákrok

GYNEKOLOGICKO-PÔRODNÍCKA KLINIKA

Poučenie na zákrokTELEFÓNNY KONTAKT


PRIMÁR

MUDr. Judita Koprdová
035 / 691 2260


VEDÚCA PÔRODNÁ ASISTENTKA

PhDr. Bc. Miroslava Bednáriková, PhD.
miroslava.bednarikova@nspnz.sk
035 / 691 2197


TEL. ZOZNAM ODDELENIA


2. POSCHODIE MONOBLOKU

odd. gynekológie a rizikového tehotenstva,
pôrodná sála


3. POSCHODIE MONOBLOKU

odd. šestonedelia – Rooming-in (západ)

Poučenie na zákrok

Na zákrok sa v dohodnutý deň hláste o 7.30 hod. v gynekologickej ambulancii na prízemí (vedľa pokladne).  Ak sa potrebujete preobjednať, alebo informovať, pani Jana Kukanová na sekretariáte našej kliniky je Vám k dispozícii na telefónnom čísle 035/ 6912 360.

V deň príjmu prosím v záujme vlastnej bezpečnosti 6 hodín pred príjmom  nejedzte, nepite žiadne tekutiny (ani vodu, kávu), nefajčite, nekonzumujte alkohol, cukrík ani nemajte žuvačku.

V prípade, že užívate pravidelne lieky (napr. na tlak, liečba ochorení štítnej žľazy), tieto si ráno užite s hltom čistej vody čo najskôr po zobudení sa. V prípade, že sa liečite na cukrovku (diabetes), lieky neužite a inzulín si neaplikujte. Po príjme u nás Vám bude skontrolovaná hladina cukru v krvi – glykémia. Lieky na riedenie krvi (Anopyrin, Aspirin, Stadapyrin, Trombex, Clopidogrel)  je potrebné vynechať 5-7 dní pred plánovaným zákrokom.

V deň nástupu na plánovaný operačný zákrok so sebou prosíme prineste

 • Dokumentáciu od Vášho odosielajúceho lekára
 • Predoperačné interné vyšetrenie, laboratórne výsledky
 • Veci osobnej potreby: papuče, nočná košeľa, hygienické potreby, uterák, hygienické vložky, tekutiny (fľaša vody), ľahko stráviteľnú stravu
 • Lieky, ktoré užívate pravidelne v čase obeda

Zákrok

Po vyšetrení a  príjme na oddelenie sa Vám v predobedňajších hodinách vykoná zákrok v krátkodobej celkovej anestézii. Pred zákrokom podpisujete súhlas s vykonaním samotného  gynekologického zákroku,  ako aj súhlas s anestéziou. Zákrok  podľa  diagnózy  a jeho povahy trvá 10-25 minút. Pokiaľ pri zákroku nevzniknú žiadne komplikácie, v poobedňajších hodinách odchádzate domov. Bude Vám odovzdaná prepúšťacia správa s odporučením ďalšieho postupu. V prípade, že počas zákroku odoberieme tkanivo na vyšetrenie, výsledok histologického vyšetrenia bude odoslaný približne do dvoch týždňov Vášmu gynekológovi.

Po zákroku

Po prepustení pre Vašu bezpečnosť zvážte sprievod domov. 24 hodín po zákroku neriaďte motorové vozidlo, nie je vhodné byť sama. Nerobte žiadne závažné právne rozhodnutie   (podpisy  úverov, pôžičiek, zmlúv). Nepite alkoholické nápoje, zostaňte doma, odpočívajte, jedzte ľahké jedlá v malých porciách.

Zoznam výkonov

 • Excízia z krčka maternice –  odber vzorky z krčka maternice
 • LEEP konizácia  – odstránenie povrchu krčka maternice
 • Revízia dutiny maternice pri spontánnych potratoch, zamĺknutých potratoch
 • Kyretáž – vyčistenie obsahu maternice pri krvácaní (nepravidelné alebo dlhodobé krvácanie, krvácanie v období prechodu – perimenopauze)
 • Hysteroskopia – diagnostický a terapeutický endoskopický výkon, počas ktorého sa pomocou optiky pozrieme do dutiny maternice a odstránime cielene tkanivo,  napr. polyp
 • Umelé ukončenie tehotenstva zo zdravotnej indikácie
 • Excízia z vulvy – odber vzorky, odstránenie tkaniva z oblasti vonkajších rodidiel
 • Chemická extirpácia – odstránenie Bartholiniho žľazy
 • Hymenotómia – narezanie panenskej blany v prípade potreby
 • Exkochleácia kondylómov
 • Odstránenie zadržaného vnútromaternicového telieska

Tešíme sa na Vás!

Primár MUDr. Judita Koprdová a kolektív Gynekologicko pôrodníckej kliniky FNsP Nové Zámky

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021