Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

MIKULÁŠ 2019


MIKULÁŠ 2019

FNsP Nové Zámky  6. 12. 2019

Je šiesteho decembra ráno. Treba skontrolovať čižmičky. Mikuláš nadeľuje darčeky. Radi myslíme v takýchto chvíľach na deti, na našich blízkych. Chceme ich potešiť a tým najmenším priniesť aj prekvapenie. Urobiť im výnimočný deň.

Prekvapenie, radosť, tým všetkým sa začal šiesty december aj vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch. Stav pacientov na Dermatovenerologickej klinike na vizite vyšetrili anjelici, na to či poslúchali sa zameral čertík a odmenu za ich trpezlivosť nakladal sám Mikuláš. Okrem predpísaných liečebných postupov bola ordinovaná radosť, úsmev ale i tanec. A keďže Mikuláš a jeho sprievod sú radi, ak môžu obdariť každého, pokračovali i ďalej. Na Oftalmologickom oddelení ich už vítal personál, ktorý pre nich pripravil i sladké poďakovanie.

Na Geriatrické a Doliečovacie oddelenie si Mikuláš okrem malých pozorností priniesol mladých pomocníkov zo Strednej zdravotníckej školy v Nových Zámkoch, ktorí rozžiarili úsmevy na tvárach personálu i každého pacienta. A veru nejeden sa spolu s nimi dal i do spevu.

Na Pediatrickej klinike boli očakávania snáď najväčšie. Veď každé dieťatko verí, že poslúchalo natoľko, že vytúžený balíček s prekvapením predsa musí prísť. A veru Mikuláš nezabudol ani na detičky, ktoré trávili tento deň v nemocnici. Aby mal deň ten správny rozprávkový nádych, rozprávkou sa naozaj začínal. Žiačky Strednej zdravotníckej školy z Nových Zámkov prišli medzi deti hospitalizované na Pediatrickej klinike s rozprávkou O troch kozliatkach. A keďže všetky detičky boli dobré, Mikuláš darčeky rozdeľoval a rozdeľoval a anjelici aj čertíci mu k tomu spievali pesničku, ktorá podporila sviatočnú atmosféru.

No na Mikuláša sa v nemocnici nezabudlo ani na najmenšie a najmladšie detičky, tie ktoré sa narodili len pred pár dňami. Drobná sladkosť pribudla ku každej postieľke, či k inkubátoru, kde Mikuláš zanechal aj svoju podobizeň vo forme malých visačiek, ktoré vytvorili nadšené sestričky z Neonatologickej kliniky. Vo svojom nadšení nezostali sami, darčeky pridali aj láskaví ujovia, tety, mamičky i babičky, ktorí pripravili a priniesli chobotničky, štrikované a hačkované čiapočky či ponožky pre malých statočných bojovníkov v inkubátoroch. Čert prišiel aj sem. Priniesol detskú mikulášsku pesničku, pridal veľa želaní dobrého zdravia a šťastia rodičom nového človiečika a zanechal na izbách maličkých bábätiek a na tvárach i v srdciach mamičiek radosť.

A to určite nebolo všetko. Aj na ďalších oddeleniach a klinikách mal Mikuláš svojich pomocníkov, lekárov, sestričky, ošetrovateľov i ďalší personál, ktorí pamätali na to, aby tento deň bol výnimočný.

VIDEO:
Youtube
Facebook

Dermatovenerologická klinika
Oftalmologické nelôžkové oddelenie
Pediatrická klinika
Geriatrické a Doliečovacie oddelenie
Neonatologická klinika
Neonatologická klinika – rodičom


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021