Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

GYNEKOLOGICKO-PÔRODNÍCKA KLINIKA

Pribehy z inkubátora – List od Dominika a Kiarky

GYNEKOLOGICKO-PÔRODNÍCKA KLINIKA

Pribehy z inkubátora – List od Dominika a KiarkyTELEFÓNNY KONTAKT


PRIMÁR

MUDr. Katarína Farulová
katarina.farulova@nspnz.sk
035 / 691 2260


VEDÚCA PÔRODNÁ ASISTENTKA

PhDr. Bc. Miroslava Bednáriková, PhD.
miroslava.bednarikova@nspnz.sk
035 / 691 2197


TEL. ZOZNAM ODDELENIA


2. POSCHODIE MONOBLOKU

odd. gynekológie a rizikového tehotenstva,
pôrodná sála


3. POSCHODIE MONOBLOKU

odd. šestonedelia – Rooming-in (západ)

PRIBEHY Z INKUBÁTORA

List od Dominika a Kiarky

Maminka s ocinkom po nás túžili dlhé roky. Nakoniec sa im túžba naplnila vďaka IVF (2. pokus). No maminku sme riadne potrápili. Od 5. týždňa tehotenstva ležala v nemocnici kvôli krvácaniu a potom – až kým sme sa nenarodili – ležala na striedačku v nemocnici a doma.

PROBLÉMOVÉ TEHOTENSTVO A HROZIACI POTRAT

Od 6. do 14. týždňa zvracala celý deň, až schudla. Krčok na maternici sa skrátil len na 1,5 cm. V Novozámockej nemocnici nás držali v brušku do 29. týždňa tehotenstva. Mne – Dominikovi – bolo v maminkinom brušku veľmi zle, a tak som sa tlačil von.

NA SVET SME PRIŠLI CISÁRSKYM REZOM V 29+2 TT 19.7.2019.

10 dní si nás nechali v inkubátore, aby nám nebola zima, predsa len, boli sme maličkí. Dlho trvalo, kým sme sa naučili papať z fľašky, ale napokon sa nám to podarilo a domov nás pustili takmer po dvoch mesiacoch. Mamka sa veľmi snažila. Pili sme jej mliečko, ale nestačilo nám, tak nás začala dokrmovať umelým.

Naše miery boli: Dominik 1400g, 41cm a Kiarka 1520g, 42 cm. Teraz máme už: Dominik 4900g, 56cm a Kiarka 4700g, 57cm. Sme zdravé bábätká, plné energie a všetkým predčasniatkam, ktoré mali ťažký štart do života tak ako my, prajeme len to najlepšie a želáme si, aby boli všetky deti na svete zdravé.

POĎAKOVANIE MAMY

Naše poďakovanie patrí kolektívu Gynfiv v NR a v BA za to, že za nás bojovali.

Sestričkám na oddelení v NZ, kde som ležala od 24 tt do 29 tt, a doktorom, hlavne doktorke Dikáczovej a pánovi doktorovi Grygorykovi za to, že priviedli na svet moje detičky.

Môjmu manželovi, že cestoval za nami a bol pri mne v dobrom aj v zlom a bol mi oporou. Najviac ďakujeme celému tímu doktorov a sestričiek na neonatológii – JIS a JIRS za záchranu našich drobčekov. Ďakujem sestričkám z oddelenia pôrodné sály v NZ, kde som ležala od 24tt do 29tt: Juditke, Livinke, Renátke, Adrianke za povzbudivé slová a starostlivosť. A sestričkám z neonatológie v NZ: Renátke, Beátke, Danke, Katke za láskyplnú starostlivosť o všetky detičky na oddelení.

Mama Kristína

DOMINIK A KIARKA


Mama a ja: päť rokov sme túžili po bábätku, po IVF sa nám narodili dvojičkyNEONATOLOGICKÁ KLINIKAPRIBEHY Z INKUBÁTORA

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021