Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

NEONATOLOGICKÁ KLINIKA

Olympijské hry predčasne narodených 2018

NEONATOLOGICKÁ KLINIKA

OLYMPIJSKÉ HRY PREDČASNE NARODENÝCH 2018
TELEFÓNNY KONTAKT


PRIMÁR

MUDr. Klaudia Demová, PhD.
Pracovňa: 035 / 691 2202
Oddelenie: 035 / 691 2121
Lekárska izba: 035 / 691 2627
klaudia.demova@nspnz.sk

Pracovňa primára prízemie monobloku (východný trakt priestory kliniky FBLR)


VEDÚCA SESTRA

doc. PhDr. Gabriela Magyarová, PhD.
Pracovňa: 035 / 691 2227
Oddelenie: 035 / 691 2627
Oddelenie: 035 / 691 2827
gabriela.magyarova@nspnz.sk


TEL. ZOZNAM ODDELENIA


3. POSCHODIE MONOBLOKUNEONATOLOGICKÁ KLINIKA

FNsP, Slovenská 11 A
940 34 Nové Zámky

TELEFÓN
035 / 691 2827
035 / 691 2227

EMAIL
neonatal@nspnz.sk
OLYMPIJSKÉ HRY PREDČASNE NARODENÝCH 2018

Nové Zámky  8. 9. 2018

AKO SA TO ZAČALO

Urobíme aj tento rok deň pre predčasne narodené deti? To by bolo výborné. Skúsme to tento krát v lete, budeme vonku, môžu sa hrať, môžu tam behať i skákať. To je výborný nápad, urobme im preteky, urobme im Olympijské hry pre predčasne narodených.

AKO TO POKRAČOVALO

Aké hry sa budú deti hrať, aby sa nenudili? Loptička na panvici, alebo aj na lyžičke. A čo presné triafanie loptičky do olympijských kruhov, alebo do škatúľ od mliečka, možno práve takého ako jedli kým vyrástli. A mohla by byť aj prekážková dráha. Gumáky poslúžia ako sedem míľové čižmy. Spoločný beh s oteckom alebo s mamičkou podporíme okolo členka mašličkou. Tí ohybní, tí sa určite zapoja aj pri limbe, alebo vyskúšajú svoju presnosť pri Jumbo-kolkoch. Keď sa unavia, je tu Človeče nehnevaj sa, priamo na chodníku. Na chodníku by sa mohlo aj maľovať, nech to po nás zostane v základnej škole pestré. Maľovať sa dá i na stole a koľko krásnych vecí si tam môžu zostaviť! Urobíme kútik ručných prác. Pridajme aj kamarátku s balónikmi, mašle, šable, či zvieratko vyberie si chlapček i dievčatko. Rozosmejme ich. Urobme veselý fotobox. A keď budú unavení? Môžu zdobiť perníčky. No a tie môžu aj zjesť. To je výborný nápad. Pre malinkých mechanické hračky, môžu chytať motýliky. A každému ponožtičky. Na záver ich budeme vešať na šnúrku, ako symbol nezreláčikov.

AKO TO VYPUKLO

Oslovme pomocníkov, dobrovoľníkov, oslovme ľudí, ktorí nám pomôžu, či prispejú. Ja by som priniesol aj kamarátov na motorkách. Deti si ich isto radi pozrú. A nielen deti (chi – chi). Červený nos príde fandiť ku všetkým pretekom. Aj Šmolinka. A čo nejaká dobrá hudba. Pozveme si hudobníka a ešte akého! Deti v ňom hneď našli kamaráta nového. My pridáme vodičku, my zasa džús, my detskú výživu, my prinesieme zákusky, pagáče, mufiny, cupcaky a my zasa ovocie. A maškŕt bol plný stôl a nielen jeden.

AKO SA TO ROZBEHLO

Najskôr bola registrácia, ako u vážnych športových podujatí. Potom veselé diplomy, ale pozor, na nich je celý kopec prázdnych krúžkov. Čo to je za diplom? No, veď na každej disciplíne dostanete do krúžku pečiatku, môžete ich vyzbierať všetky, plný diplom.

Najskôr ale fanfáry, slávnostná vlajka a olympijský oheň. Príhovory hostí a ocenenie veľkých bojovníkov, ktorí prišli na svet maličkí, ale zdolali tie najväčšie úlohy, ktoré pred nimi stáli. Čo že je to za ocenenie? No predsa medaily z perníka. Prvá cena – jedlé zlaté medaily! A kým poďakujeme hosťom, že nás prišli podporiť, deťúrence už bežia pre rodičov, aby mohli zbierať pečiatky na diplomy.

Celý dvor detí, celá chodba detí. Na záver prištipcovali ponožtičky, dostali sladkú odmenu na cestu a celý kopec spomienok k tomu.

OLYMPIJSKÝ VÝBOR 
pre Olympijské hry
predčasne narodených

A ČO BOLO POTOM? TO NÁM NAPÍSALI OTECKOVIA, MAMIČKY, KAMARÁTI I DOBROVOĽNÍČKY:

„Milá pani doktorka a celý kolektív novorodeneckej kliniky, veľmi pekne ďakujeme za možnosť zúčastniť sa Olympijských hier predčasne narodených. Obdivujeme Váš entuziazmus, pozitívne myslenie, vnútornú silu a nevyčerpateľnú studnicu zaujímavých nápadov pri realizácií súťažných disciplín, pri ktorých každé nedonosené dieťatko sa môže cítiť ako víťaz. Realizáciou tohto krásneho podujatia ste vniesli radosť do detských očiek. Synčekovi sa veľmi páčila disciplína 7 – míľové čižmy, loptička na lyžičke a JUMBO kolky. Veľmi sme radi, že pozvanie prijal aj Červený nos. Po prepustení z neonatologickej kliniky, bol náš syn niekoľkokrát hospitalizovaný, ale nikdy sme nemali šťastie stretnúť zdravotných klaunov z občianskeho združenia Červený nos. Svojou prítomnosťou, vytváraním humorných situácií vnášajú potešenie do detských dušičiek. Nášmu synovi sa veľmi páčili aj motorkári. Motorkári si možno ani neuvedomujú, akú radosť vedeli urobiť môjmu dieťatku a myslím aj iným detičkám. Možnosť povoziť sa aspoň na chvíľu na veľkej ,,dospeláckej“ motorke je pre moje predčasniatko, ktoré má bohatý vnútorný svet a s veľkou intenzitou prežíva radostné chvíle, krásny zážitok. Zároveň ďakujeme za nádherný gastronomický zážitok. Sladké delikatesy nielen potešili chuťové poháriky, zároveň umeleckou dekoráciou pozdvihli pôžitok pri ich konzumácii. Ďakujeme.

S pozdravom predčasniatko RP s rodinou

„Aj my sme boli “pri tom” a bolo super, krásne popoludnie s úžasnými ľuďmi, ďakujeme za všetko“ 

„Aj my ďakujeme za super popoludnie! Ešte aj starší syn prišiel na to svoje: motorky a Ego :)“ MS

„Ďakujeme za úžasné popoludnie 🙂 tešíme sa na budúce.“ LSK

„Ďakujeme za krásne prežitý deň s vami bolo úžasne. Radi prídeme aj nabudúce“ TMŤ

„Ďakujeme za krásne zorganizované sobotňajšie popoludnie strávené s Vami. Naša dcérka si to perfektne užila…“ PV

„Aj my ďakujeme za perfektnú akciu s úžasnými ľuďmi. Super vymyslené aj zorganizované! Bolo super“ MC

„Veľmi pekne ďakujeme za úžasné popoludnie celému tímu, zábavné aktivity pri stanovištiach, program a prekvapenie vo forme rapera Ega. Veľmi dobre sme sa zabavili a tešíme sa na budúce stretnutie“ 

„Veľmi pekne ďakujeme, bolo všetko dokonalé, veľmi dobre sme sa cítili a bolo príjemné si zaspomínať“ SP

„Ďakujeme za krásne popoludnie. Sme rady že sme vás mohli vidieť a vymágať ako sa patri. Ľúbime cele oddelenie… A zo srdca ďakujeme že sa môžeme zúčastňovať takýchto akcii!!!“ MBD

„Veľmi pekne ďakujeme za úžasne pripravenú akciu, cítili sme sa výborne. Veľmi si vážime, že sme mohli byť súčasťou…. Zo srdca ďakujeme za všetko, čo pre našich chalanov celé Vaše oddelenie urobilo!“ PMR

Ohlasy na webe

NZTV (YouTube)
Slávnostné otvorenie – Ivan Aradi (YouTube)
Vystúpenie Ega – Ivan Aradi (YouTube)


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021