Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

NEONATOLOGICKÁ KLINIKA

Môj prvý deň detí

NEONATOLOGICKÁ KLINIKA

MÔJ PRVÝ DEŇ DETÍ
TELEFÓNNY KONTAKT


PRIMÁR

MUDr. Klaudia Demová, PhD.
Pracovňa: 035 / 691 2202
Oddelenie: 035 / 691 2121
Lekárska izba: 035 / 691 2627
klaudia.demova@nspnz.sk

Pracovňa primára prízemie monobloku (východný trakt priestory kliniky FBLR)


VEDÚCA SESTRA

doc. PhDr. Gabriela Magyarová, PhD.
Pracovňa: 035 / 691 2227
Oddelenie: 035 / 691 2627
Oddelenie: 035 / 691 2827
gabriela.magyarova@nspnz.sk


TEL. ZOZNAM ODDELENIA


3. POSCHODIE MONOBLOKUNEONATOLOGICKÁ KLINIKA

FNsP, Slovenská 11 A
940 34 Nové Zámky

TELEFÓN
035 / 691 2827
035 / 691 2227

EMAIL
neonatal@nspnz.sk
MÔJ PRVÝ DEŇ DETÍ

Neonatologická klinika FNsP Nové Zámky  1. 6. 2020

Denisko, Filipko, Demirko, Samko George, Barborka, Sonička, Lilluška, Mia, Matiasko, Alexko, Zuzanka, Dávidko, Noelko, Olívia, Gregor, Jožko, Emília-Anna, Maximiliánkovia, Danielko, Emily, Sofinka, Andrejkovia, Janko, Martuška, Janka, Annie, Dominikovia, Marcelko, Emmuška a aj detičky, ktoré sa práve dnes narodia, tí všetci, od 645 gramov až po 4980 gramov, si so sebou na cestu domov odnesú háčkovanú drobnosť a malú visačku s gratuláciou k svojmu prvému Medzinárodnému dňu detí.

Na 1. júna 2020 pripravil personál Neonatologickej kliniky v Nových Zámkoch v spolupráci s občianskym združením Malíček a so sponzormi prekvapenie pre detičky aj pre ich rodičov. „Tí naši drobčekovia si zaslúžia mať nejakú maličkú spomienku na svoj prvý detský deň,“ s láskou odkazuje personál neonatologickej kliniky. Maličké háčkované kočíky, alebo macíkovia a iné háčkované zvieratká, to je najmä povzbudenie pre rodičov, ktorí majú svoje novorodené dieťatko ešte v nemocnici. Je to podpora vo fandení najmenším a želanie pre nich nech sú zdraví, nech vyrastajú v láske, obklopení všetkými, ktorí ich majú radi.

K vyrábaniu darčekov sa okrem personálu pridali mamičky z občianskeho združenia Malíček, ktoré spája rodičov nezrelých detí. Prostredníčku robí obetavá mamička dnes už takmer jednoročných dvojčiatok. Priniesla spolu so svojimi pomocníkmi polohovacie pomôcky, deky, chobotničky, podložky pre detičky a mnohé ďalšie darčeky, ktoré v každodennej práci budú pomáhať pri starostlivosti o narodené bábätká. Mamičky, ktoré sú dnes už doma, pripravili pre každú mamičku nezreláčikov v nemocnici háčkované srdiečka – visačky na kľúče, aby ich povzbudili na dlhej ceste, ktorou rodičia spolu s nezrelým dieťatkom prechádzajú, kým sa ich syn či dcérka dostane domov. Medzi darčekmi rodičom alebo starším súrodencom sa objaví aj malá sladkosť, veď MDD má byť aj o sladkostiach. Sestričky nafúkali aj balóniky, aby vyzdobili izby a chodby na takýto slávnostný deň.

Gratulujeme ku dňu detí a želáme veľa zdravia bábätkám a nech robia veľkú radosť svojim rodinám.

Občianske združenie Malíček


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021