Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

AKTUÁLNE DIANIE V NAŠEJ NEMOCNICI

Svetový deň predčasne narodených 2021

17 novembra, 2021
Kornel-33.-g.t.-1470g-5-rokov--1200x826.jpg

Prišli na svet skôr. Sú maličkí ale veľmi odvážni. Voláme ich malí veľkí bojovníci. Toto oslovenie si zaslúžia plným právom.

Starostlivosť o tie najmenšie a najkritickejšie novorodeniatka na Slovensku je sústredená do šiestich perinatologických centier. Jedným z takýchto centier je i Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch. Takmer každé piate dieťatko, o ktoré sa tu s láskou staráme, prišlo na svet skôr. Niektoré o tri či štyri týždne a niektoré o toľko skôr, že sa vmestia do dvoch spojených dlaní.

Sedemnásty november je ich sviatočným dňom. Na celom svete sa pre nich rozsvecujú dominanty na purpurovo. Aj mesto Nové Zámky si pripomína ich sviatok nasvietením na purpurovo. Mamičky z občianskeho združenia Malíček pripravili pre rodičov malých veľkých bojovníkov, ktorí sú ešte v nemocnici, balíčky, do ktorých zabalili svoju podporu a spolupatričnosť. K oslavám sa pridala aj Mládež zo Slovenského Červeného kríža, na Neonatologickú kliniku priniesli pre každé dieťatko symbolický darček. Spoločnosť Tesco zase pripravila dorbný darček pre mamičky predčasne narodených detí v podobe cestovnej taštičky F&F. A nezaháľali ani drobčekovia, ktorí robia radosť svojim rodičom už doma. Nakreslili a prostredníctvom mamičky či otecka, nám poslali svoje umelecké dielka. I v tomto sú veľmi šikovní a nadaní. Presvedčte sa na našej novej web-ovej stránke venovanej práve im: Malá galéria veľkých umelcov.

Malým veľkým bojovníkom i umelcom, ich mamičkám, oteckom, súrodencom, babičkám i deduškom, všetkým ich prívržencom prajeme veľa zdravia a veľa nádherných dní naplnených detským úsmevom a čistou detskou radosťou.

> Neonatologická klinika

Fotografie darčekov od Mládeže SČK a od Malíčka

Odovzdávnie darčekov nezreláčikom na Neonatologickej klinike

Nové Zámky

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021