Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

AKTUÁLNE DIANIE V NAŠEJ NEMOCNICI

Mikulášske vrece plné želaní zdravia

6 decembra, 2021
Mikulasske-vrece-plne-zelani-zdravia-1-1200x900.jpg

Mikuláš mal oveľa viac práce. Jeho vrece bolo tento rok obrovské a ťažké. Naplnil ho nielen drobnými darčekmi, ale najmä mnohými želaniami zdravia, šťastia a pokoja. Práve narodeným detičkám a ich mamičkám priniesol prianie, nech majú krásny a spokojný život plný lásky a rodinnej pohody.

Detičkám na pamiatku zanechal ponožtičky so svojou podobizňou, alebo so sobíkom, či iným jeho kamarátom. A kamaráta priniesol i so sebou. To je ten, ktorý každý rok zamení svoju sestričkovskú uniformu za osobitný odev čertíka, aby zahnal všetky ťažšie dni a nahradil ich peknými a radostnými.

Želania priniesol aj pre personál, všetkým sestričkám, lekárom a ostatným zamestnancom, ktorým zaprial nech sú zdraví a nech majú dostatok síl a energie.

> Neonatologická klinika


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Posledné príspevky

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021