Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

AKTUÁLNE DIANIE V NAŠEJ NEMOCNICI

Miniinvazívna metóda zákroku

31 marca, 2022
h-1-1200x900.jpg

Neurochirurgická klinika FNsP Nové Zámky vo februári 2022 zaviedla do spektra operácií modernú miniinvazívnu metódu na ošetrenie vyklenutej dierkovej platničky, tzv. herniácie disku.

Ide o plne endoskopickú metódu, kde z rezu, cca 7 mm na chrbte, uvoľníme zatlačené nervové štruktúry a odoberieme vyklenutú časť platničky.

Aktuálne sa využíva štandard tzv. mikroskopická operácia, kde je rez cca 3-4 cm, táto nová metodika posúva miniinvazivitu zase o kus ďalej. Pacienti sú už v deň operácie mobilizovaní a je možné ich dehospitalizovať vo veľmi krátkom čase. Doteraz bola táto metóda dostupná na súkromných pracoviskách, Neurochirurgická klinika FNsP Nové Zámky, ako prvá z tzv. „štátnych nemocníc“ zaviedla tento zákrok do svojho bežného portfólia.

> TV JOJ FB

RTVS video:


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Posledné príspevky

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021