Bábky a smiech lieči

26 októbra, 2023
Babky-a-smiech-lieci-h.jpg

Bábky v nemocnici je divadlo, ktoré sa snaží o uľahčenie pobytu detí v nemocniciach. Občianske združenie bábky v nemocnici zavítali aj k nám na Pediatrickú kliniku. Deťom do nemocnice priniesli veľa bábok – malých i veľkých, rozprávky a pesničky, a v neposlednom rade možnosť hrať sa a rozprávať. Nemocničné postieľky sa premenili na javisko a priamo deti sa stali hercami.

Bábky dokážu u chorých detí často viac než pilulky – vykúzliť úsmev, zaplašiť smútok po domove, pomôcť na chvíľu zabudnúť na bolesť a trápenie. Prostredníctvom divadelných predstavení, hier a pesničiek sa snažia pomôcť v procese uzdravovania. Tak to je tá ich medicína a my im za ňu úprimne ďakujeme.


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Posledné príspevky

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021