Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

PROJEKT „MODERNIZÁCIA NEMOCNICE„

MODERNIZÁCIA HYGIENICKÝCH ZARIADENÍ

Pôvodný stav:

Sociálne zariadenia boli v prevádzke od roku 1982. Boli riešené z dostupných materiálov pre povrchové úpravy, v tom období a tiež v kvalite zodpovedajúcej nižším kritériám. Ani dispozičné riešenia a vybavenie pôvodných sociálnych zariadení v nemocnici sa v praxi ukázali ako nie vždy vyhovujúce. Už po cca 8 – 10 rokoch po uvedení do prevádzky sa vyskytovali časté poruchy vodovodných a kanalizačných potrubí a vodotesnej izolácie podláh. Deliace konštrukcie WC boxov boli z kovových neestetických prepážok.


PÔVODNÝ STAV


Nový stav:

Dispozičné riešenie bolo navrhnuté po konzultácii v zastúpení s nemocničným personálom (na mieru). Tieto sa realizovali v objektoch „Lôžka dospelých“ (monoblok), „Užšie komplementy (SVaLZ) a v rámci modernizácie COS, gynekologicko-pôrodníckej kliniky, pediatrickej kliniky, kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny a vo vybudovanom lôžkovom odd. klinickej onkológie. Boli použité materiály pre povrchové úpravy a sanitárne vybavenie s moderným dizajnom, ľahko udržiavateľné a zároveň vyhovujúce bezpečnosti. Boli riešené opatrenia pre bezbariérové a bezpečné prístupy pre „znevýhodnené skupiny“ (pacientov-vozíčkarov) v 22 prípadoch sociálnych zariadení. Podobne boli prebudované aj sociálne zariadenia pre návštevy vo väčšine spoločných priestorov. V uvedených zariadeniach sa vymenili aj kompletné inštalácie – rozvody vody, kanalizácie, elektroinštalácie a dorozumievacieho zariadenia.


STAV PO MODERNIZÁCII


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021