Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

PROJEKT „MODERNIZÁCIA NEMOCNICE„

MODERNIZÁCIA ELEKTRICKÉHO SIGNALIZAČNÉHO ZARIADENIA

Pôvodný stav:

Morálne zastarané pôvodné dorozumievacie zariadenie bolo asi 28 rokov v prevádzke. Malo už nemoderný dizajn, s menej modernými prvkami komunikácie, s obmedzenou variabilitou.

Nový stav:

Komunikačný systém rady MediCall MDC VO2, zodpovedá súčasným potrebám a štandardom s moderným dizajnom a spoľahlivosťou. Systém s jednoduchou montážou, obsluhou a servisom, s možnosťou zmeny konfigurácie softvérovo. Má niekoľko nezávislých hovorových liniek, archiváciu všetkých udalostí v rámci systému. Umožňuje pripojenie až ku 4 samostatným systémom a vytvorenie 16 samostatných podsystémov, hovorové spojenie so všetkými komunikačnými prvkami, príjem alarmu z jednotlivých systémov a iné. Zariadenie má škálu bezdrôtových prvkov pre špecifické potreby personálu, či pacienta. Zabezpečený je príjem niekoľkých rozhlasových staníc, domáceho rozhlasu a možnosť prepojenia hovoru do lôžkovej jednotky. Pri výpadku elektrickej siete ostáva v prevádzke – má zálohové napájanie. Zariadenie má výrazne nižšiu spotrebu elektrickej energie.


NOVÉ SIGNALIZAČNÉ ZARIADENIE


logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021