Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

AKTUÁLNE DIANIE V NAŠEJ NEMOCNICI

Triážny stan

3 februára, 2022
Triazny-stan-01-1200x900.jpg

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky sa zaradila medzi zdravotnícke zariadenia, ktoré majú triážny stan.

Pacienti v triážnom stane budú testovaní testami na SARS Cov2, bude im zmeraná telesná teplota, odobratá anamnéza a následne určené ďalšie smerovanie v rámci poskytnutia zdravotnej starostlivosti podľa usmernenia MZ SR.

Samotná triáž je určená pre pacientov smerujúcich na Urgentný príjem I. typu, nie pacientov, ktorí idú do ambulancií alebo LSPP.

V triážnom stane budú vypomáhať študenti 3. ročníka v odbore ošetrovateľstvo a študenti 5. ročníka lekárskych fakúlt v odbore všeobecné lekárstvo. Stan nám bol poskytnutý zo strany MZ SR v spolupráci s MV SR a HaZZ Nové Zámky, ďakujem

Chceme upozorniť na to, že triážny stan neslúži ako MOM na bežné testovanie!!

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Posledné príspevky

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021

Vážení pacienti, z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie v nemocnici bude pracovisko magnetickej rezonancie Medicína Nové Zámky zatvorené v období od 16.6.2022 do 30.6.2022.