Suchý február

4 februára, 2022
Suchy-februar-1200x900.jpg

Mesiac február preverí náš vzťah k alkoholu – štartuje výzva s názvom Suchý február. Kto sa do tejto 28 dňovej výzvy zapojí? Je to na rozhodnutí každého či a ako sa zapojí. Psychiater Adam Nemček hovorí, že si treba všímať varovné signály. „Ak sa nechcem zapojiť do takejto výzvy nemožno ešte hovoriť o nejakej závislosti od alkoholu, ale môže to symbolizovať, že nejaký taký problém tam je a treba si tak zvážiť ten náš vzorec užívania alkoholu,“ vysvetlil MUDr. Adam Nemček, psychiater FNsP Nové Zámky.

Závislosť od alkoholu je za posledné roky dôvodom väčšiny hospitalizácií na psychiatriách. Po pohári siahajú na celom svete viac muži. Priemerný Slovák vypije ročne takmer 12 litrov alkoholu.

Suchý február môže byť nielen takzvaným samotestom možnej závislosti, ale aj dôkazom toho, že bez alkoholu sa vydržať dá.

Viac o tejto téme sa dozviete v spravodajskom príspevku Lucie Hamran Kollárovej z RTVS. Video začína na 41:33 minúte:

 

Televízia Nové Zámky – https://fb.watch/bkiuwzduKL/

 

> PSYCHIATRICKÉ ODDELENIE

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021