Vianočný odkaz

23 decembra, 2021
Vianocny-odkaz.jpg
lekár Adam Nemček

Ľudí by som chcel poprosiť o zodpovednosť, o návrat k správaniu z prvej vlny, kde sme boli solidárni, šili sa rúška, ľudia sa chválili tým, že zostali doma. Koniec koncov sme práve túto vlnu aj vďaka tomu zvládli najlepšie. Zároveň by som ich chcel taktiež poprosiť o jednotu, o to, aby sme jeden druhého neobviňovali, aby sme medzi sebou nebojovali, pretože sme v tom všetci spolu. A len vtedy, keď budeme počúvať odborníkov, lekárov a vedcov, len vtedy konečne uvidíme svetlo na konci tunela tejto pandémie.


 

vedúca setra Ľubica Juríková

Odkázala by som každému, aby sme počas Vianočných sviatkov ostávali v duchu Vianoc, snažili sa o vzájomné porozumenie, pokoj medzi sebou, pomáhali si, ako vieme. Aby v našich srdciach nevyhasla láska a radosť, pretože vždy sa nájde aspoň jeden dôvod na radosť a úsmev. A aby ľudia nepodliehali negativizmu, hnevu, smútku a beznádeji, pretože žiť v nádeji sa určite oplatí.

 

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021