Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

DERMATOVENEROLOGICKÁ KLINIKA

Klinika

DERMATOVENEROLOGICKÁ KLINIKA

KlinikaTELEFÓNNY KONTAKT


AMBULANCIE

035 / 691 2749


PRIMÁR

MUDr. Erika Baloghová
Pracovňa: 035 / 691 2590
Oddelenie: 035 / 691 2744


VEDÚCA SESTRA

Mgr. Lenka Šrámková
Pracovňa: 035 / 691 2240


TEL. ZOZNAM ODDELENIA


7. POSCHODIE MONOBLOKU

V novozámockej nemocnici otvárajú jeden z najmodernejších dermatovenerologických ambulantných traktov na Slovensku

FNsP Nové Zámky  19. 3. 2019

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky sa dnes slávnostne za prítomnosti vedenia nemocnice a primátora mesta Nové Zámky – Mgr. art. Otokara Kleina otvára nový ambulantný trakt dermatovenerologického oddelenia. Dermatovenerologická klinika sa tak rozrastá o významnú časť a ako ekonomická riaditeľka nemocnice Ing. Ľubica Bartošová predstavuje „jedná sa o veľké oddelenie, kde je doposiaľ 34 lôžok, čo je dostatočné množstvo a hospitalizácia pacienta sa preto zbytočne neodkladá. Pri dostatku personálu nemá či už dospelý, alebo detský pacient pocit, že sa nemá o neho kto postarať“. Súčasťou oddelenia je i hotelovo vybavená nadštandartná izba a tento rok plánuje nemocnica zriadiť aj dve rodinné izby (rodič + dieťa na jednej komfortne vybavenej izbe), aby sa minimalizoval stres dieťaťa z hospitalizácie a rodič vedel v prípade potreby v izbe aj pracovať.

Medicínsky riaditeľ MUDr. Zoltán Danczi potvrdzuje úmysel a podporu kliniky, aby sa stala najprofesionálnejšou klinikou na Slovensku: „Dermatovenerologická klinika pod vedením pána primára MUDr. Petra Kozuba, PhD sa venuje všetkým diagnózam. Využívajú sa najnovšie terapeutické postupy a lekári sa zúčastňujú popredných zahraničných kongresov. Pokiaľ si pacient vyžaduje špeciálne doliečenie aj po hospitalizácii, nechávame si ho v našej ambulantnej starostlivosti, až kým ho diagnosticky či terapeuticky nedoriešime.“

V štyroch moderne vybavených a zariadených ambulanciách na prízemí novozámockej nemocnice tak budú mať pacienti k dispozícii nielen profesionálny prístup lekárov a sestier, najmodernejšie vybavenie, ale i pohodlné klimatizované čakárne s TV a pitným režimom.

V dvoch všeobecných ambulanciách nie je potrebné odporúčanie iného lekára. Pacienti môžu kedykoľvek prísť a sú vyšetrení v daný deň. Po príchode sa pacient zaregistruje v evidenčnom elektronickom systéme a personál o ňom okamžite vie. Lekár a personál rovnako vie aj o dôvode prečo prišiel a ako dlho pacient v čakárni čaká. Čakacia doba je v poobedňajších hodinách spravidla do 30 minút a v čase najväčšieho náporu pacientov ráno maximálne do dvoch hodín. Tieto dve ambulancie sú zároveň tzv. „triediace“ a ak treba pacient sa presúva do špecializovanej ambulancie.

Medzi novovybudované špecializované ambulancie patrí alopetická ambulancia, ambulancia bulóznych dermatóz, ambulancia autoimunitných ochorení, ambulancia liečby chronických rán, ambulancia biologickej liečby a ambulancia klinických štúdií.

Primár kliniky MUDr. Peter Kozub, PhD predstavuje ďalšie výhody nového ambulantného traktu, ktorý sa nepochybne radí medzi najmodernejšie vybavené na Slovensku.

„V špecializovanej ambulancii sa pacienti objednávajú na presný čas – tieto ambulancie tak časovo odbremenia všeobecné ambulancie. Nakoľko sú títo pacienti väčšinou v dispenzárnej starostlivosti, potrebujú časté kontroly. Preto uvítajú, keď nemusia každý mesiac niekoľko hodín čakať v čakárni, ale vďaka objednaniu na presný čas si vedia svoj deň lepšie naplánovať,“ vysvetľuje proces objednávania primár kliniky. Pacient špecializovanej ambulancie má možnosť volať nielen na pevnú linku, ale aj na služobný mobil. Taktiež môže písať alebo posielať výsledky vyšetrení na služobný e-mail. „Našou veľkou snahou či už na oddelení, alebo na ambulancii je čo najrýchlejšie vyriešiť pacientov problém ku jeho maximálnej spokojnosti,“ dodáva primár kliniky.

Dermatovenerologická klinika v novozámockej nemocnici zabezpečuje zdravotnú starostlivosť nielen pre spádovú oblasť Nitrianskeho samosprávneho kraja, ale vďaka svojej profesionalite ju navštevujú už pacienti z viacerých aj odľahlých kútov Slovenska.logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021