Aká by mala byť voda v bazéne

14 júla, 2025
Aka-by-mala-byt-voda-v-bazene-1200x900.jpg

Domáce bazény sú čoraz populárnejšie. Stačí pár horúcich dní a voda sa stáva ideálnym osviežením pre deti aj dospelých. No ak sa o ňu nestaráme správne, rýchlo sa môže zmeniť na zdroj problémov.

 

Pri nedostatočnom používaní chlóru, nedostatočnej dezinfekcií sa v tejto vode množia baktérie, sinice, plesne, huby, prvoky, parazity, čo môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy,

upozornila MUDr. Veronika Brodnianska lekárka z Urgentného príjmu FNsP Nové Zámky.

 

Čo si všímať a ako sa starať o bazén, aby sa nestal zdrojom problémov? Rizikám a správnej údržbe domácich bazénov sa v reportáži v relácii Správy venovala redaktorka Marína Opálková.

 

https://spravy.stvr.sk/2025/07/riziko-ciha-aj-v-domacich-zahradnych-bazenoch-toto-su-najdolezitejsie-zasady-ktore-treba-dodrziavat/

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021

Zákaz návštev na Ortopedickej klinike vo FNsP Nové Zámky

Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie výskytu respiračných ochorení zakazujeme návštevy na Ortopedickej klinike vo FNsP Nové Zámky od 22.10.2025 do odvolania. Návštevy sa povoľujú iba vo výnimočných prípadoch terminálnych štádií ochorenia. Výnimku môže udeliť primár kliniky. 

Ďakujeme za pochopenie a ohľaduplnosť.