III. Kardiovaskulárny summit

Dňa 28.5.2026 o 16,oo hod. sa v priestoroch penzióna St. Peter Vini v obci Svätý Peter, konal odborný seminár s názvom: III. Kardiovaskulárny summit
Seminár organizovala Klinika vnútorného lekárstva II., FNsP Nové Zámky, v spolupráci s firmou Servier Slovensko spol. s.r. o.
Na odbornom podujatí sa znova stretli praktický lekári, lekári špecialisti z vnútorného lekárstva i zdravotné sestry z okresu Nové Zámky a Komárno a boli odprezentované nasledujúce prednášky:
- Adherencia ako kľúč k úspešnej terapii: stratégie a výzvy: MUDr. Zoltán Borbély, PhD., (Klinika vnútorného lekárstva II. FNsP Nové Zámky).
- Diagnostické a terapeutické výzvy u pacientov s chronickou žilovou chorobou: MUDr. Kamila Juríková (Klinika vnútorného lekárstva II. FNsP Nové Zámky).
- Spoločne k cieľovým hodnotám tlaku krvi: ako zvládnuť nekontrolovanú hypertenziu efektívnejšie: MUDr. Katarína Sollárová (SollarMED, všeobecný lekár pre dospelých, Bratislava)
- Perindopril A Family: Liečba založená na originálnom perindoprile : PharmDr. Hajnalka Komjáthy, PhD. (Nemocnica Agel Komárno, vedúci lekárnik)
- Telemedicína a predpisovanie liekov na diaľku : Mgr. Lenka Kavarniková (H§H Partners, advokátska kancelária so zameraním na medicínske a farmaceutické právo, Košice)
Po odznení prednášok nasledovala diskusia. Myšlienkou tohto stretnutia bola nielen odborná tematika ale aj snaha o zlepšenie spolupráce lekárov prvého kontaktu s lekármi špecialistami z vnútorných odborov.
MUDr. Zoltán Borbély, PhD.
primár Kliniky vnútorného lekárstva II.
FNsP Nové Zámky














