Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

AKTUÁLNE DIANIE V NAŠEJ NEMOCNICI

Monoklonálne protilátky

8 februára, 2022
Monoklonalne-protilatky.jpg

Podávanie monoklonálnych látok sa na Slovensku končí. Ministerstvo zdravotníctva ich používanie na liečbu COVID-19 obmedzuje. Dôvodom je prevládajúci variant omikron, voči ktorému protilátky účinné nie sú.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky bola jedna z prvých nemocníc, v ktorej minulý rok vzniklo centrum pre podávanie monoklonálnych protilátok. Za tri mesiace ich naši kolegovia aplikovali 210 pacientom.

“Všetci to boli pacienti s rizikom ťažkého priebehu COVIDu, väčšinou nad šesťdesiatpäť rokov. Nikto z týchto pacientov, ktorý dostal podanie monoklonálnych protilátok, neskončil hospitalizovaný,”

vysvetlila MUDr. Alena Tamaškovičová, zástupkyňa riaditeľa pre medicínsky úsek FNsP NZ.

V týchto dňoch sa protilátky podávajú posledným pacientom. Ministerstvo zdravotníctva používanie monoklonálnych protilátok obmedzuje. Dôvodom je, že na aktuálne dominujúci variant omikron nie sú účinné. Liečba monoklonálnymi protilátkami je aktuálne odporúčaná pre pacientov s potvrdeným delta variantom vírusu.

rtv:

Rádiožurnál – Pondelok 7.02.2022

logo_biele

Nová nemocnica na Slovenskej ulici č.11 bola slávnostne otvorená 29. 4.1982. mala 795 lôžok. Presťahovaním sa oddelení do novopostavenej nemocnice na opačnom konci mesta, sa v priestoroch pôvodnej nemocnice na Kapisztóryho ulici vytvorili podmienky pre rekonštrukciu miestností pre nové oddelenia a oddelenia dovtedy sídliace mimo areál nemocnice. Bolo tu zriadených niekoľko poliklinických ambulancií.

Nová nemocnica bola vybudovaná s celkovým rozpočtovým nákladom 326 miliónov korún.

Posledné príspevky

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky © 2021

Vážení pacienti, z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie v nemocnici bude pracovisko magnetickej rezonancie Medicína Nové Zámky zatvorené v období od 16.6.2022 do 30.6.2022.